Kategoria: Porady dla biznesu0

Czym charakteryzują się gazowe pompy ciepła GHP?Agregat wyposażony w wysokiej klasy wymiennik powietrza i wymiennika ciepła chłodziwa, aby osiągnąć wysokoefektywną pracę, sprawiając, że jednocześnie jest to najbardziej energooszczędne rozwiązanie dostępne na rynku.

-Niższa emisja tlenków azotu.

-Agregat GHP zapewnia szybką reakcję na żądanie chłodzenia/ogrzewania oraz zwiększa sprawność przy niższej temperaturze zewnętrznej poprzez efektywne odzyskiwanie ciepła z układu chłodzenia silnika. Odzyskiwane ciepło z silnika i spalin nie tylko może zapewnić podgrzewanie ciepłej wody użytkowej czy basenu, ale również zapewnia ciągłe odszranianie parownika, dzięki czemu praca GHP jest nieprzerwana, ze 100% wydajnością nawet przy -20 st. C na zewnątrz. W czasie działania trybu chłodzenia i grzania ciepło z silnika ogrzewa wodę nawet do 65ºC (przy Tz > 7ºC).

-Wysoka sprawność – z zaawansowanym wymiennikiem ciepła, nowy system GHP oferuje zwiększenie wydajności, redukuję kosztów eksploatacyjnych i bezawaryjną pracę.

-Opcja powietrze – woda – Układy GHP mogą poprzez wymiennik zlokalizowany w budynku dostarczać do instalacji wodę lodową lub ciepło technologiczne (bez potrzeby stosowania glikolu). Wymiennik można podłączyć do agregatu GHP bezpośrednio lub włączyć w istniejącą instalację freonową VRF (układ mieszany). System może być sterowany za pomocą systemu BMS lub panelu kontrolnego, z punktami ustawiania chłodzenia wody w zakresie od -15ºC do 15ºC i punktami ustawienia grzania wody w zakresie od 25ºC do 55ºC, również z uwzględnieniem temperatury zewnętrznej (regulacja pogodowa).

-Układ kaskadowy „praca – rezerwa”. Połączenie dwóch agregatów w jeden układ chłodniczy (zwiększenie mocy
do 142 kW) pozwala na ciągłą pracę systemu nawet podczas wykonywania prac serwisowych. Ponadto układ automatyki redukuje czas pracy sprężarek co wydłużając okresy pomiędzy serwisowaniem. Zapewnia to bezpieczeństwo, komfort i niższe koszty eksploatacyjne.


Fot. System GHP Panasonic  – ABB, Starowiślna 13 w Krakowie- jednostki wewnętrzne na poddaszu (więcej w realizacjach)

Najważniejsze cechy systemu GHP VFR

• Kompletne źródło ciepła i chłodu w jednym systemie zasilanym gazem
• Łatwy montaż agregatów bez potrzeby wykonywania kosztownych odwiertów w gruncie
• Opcja zasilenia central wentylacyjnych wyposażonych w wymienniki freonowe lub wodne
• Wodny wymiennik ciepła pozwalający na dostarczanie ciepła i chłodu do: grzejników płytowych, ogrzewania podłogowego, klimakonwektorów, central wentylacyjnych, belek chłodniczych i innych.

 

Jeżeli możemy pomóc – skontaktuj się z nami!
Jesteśmy dostępni dla Was pod nr telefonu +48 12 266 68 88 lub online: carline@carline.com.pl

 Zapraszamy również na nasz Facebook, kanał YouTube oraz Google+ i Instagram, gdzie możecie śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!