loader-logo

Nowy Hotel w inwestycji Fabryczna City, Kraków – realizacja Carline

Nowy Hotel w krakowskiej inwestycji Fabryczna City rośnie w siłę! Niezwykle eleganckie, a przy tym nowoczesne miejsce już w 2021 roku przyjmie pierwszych gości! Firma Carline dba o najwyższą jakość powietrza, wykonując montaż klimatyzacji w obiekcie. Dzięki temu zarówno personel, jak i goście hotelu będą mogli zrelaksować się, a tym samym poczuć się w pełni komfortowo oraz bezpiecznie. 

Hotel w inwestycji Fabryczna City

Nowy Hotel powstaje w krakowskich Grzegórzkach i jest częścią inwestycji Fabryczna City. Warto dodać, że budynek w którym powstaje hotel, jest zabytkowy. Króluje tu zabudowa przemysłowa z przełomu lat 20. i 30. XIX wieku. Niegdyś stanowił siedzibę dawnej destylarni Polmos S.A.

Inwestor podkreśla, że Fabryczna Office Park realizowania jest w zielonej certyfikacji BREEAM (poziom „excellent”), co oznacza zrównoważone zagospodarowanie terenu, racjonalną gospodarkę wodną, maksymalną efektywność energetyczną inwestycji, jak również staranny dobór i najwyższą jakość materiałów. Tym bardziej cieszymy się, że możemy być częścią przedsięwzięcia! 

Czym zaskoczy nas nowy Hotel?

Planowo Hotel ma mieć 3500 m2 nowoczesnej, a przy tym bardzo komfortowej powierzchni konferencyjnej, 2000 m2 powierzchni SPA & Fitness wraz z częścią basenową, parkingiem podziemnym, barem oraz restauracją. Mało tego!  Planowane jest otwarcie 6 restauracji, w tym jedna z nich będzie dysponowała własnym browarem z piwem warzonym na miejscu.

Wizualizacje nowego hotelu Mercure Fabryczna City, źródło: Materiały prasowe

Realizacja Carline w obiekcie

Inwestor powierzył nam wykonanie kompletnej realizacji w zakresie systemu klimatyzacji. Odpowiadaliśmy za projekt, dobór oraz dostawę urządzeń klimatyzacyjnych. Głównym zadaniem był montaż klimatyzacji, a także uruchomienie instalacji wraz z oddaniem budynku do odbioru.  

System klimatyzacji doskonale sprawdza się w obiekcie. Daje nie tylko komfort pracownikom oraz klientom kliniki. Przede wszystkim jest niezbędnym wymogiem do zapewnienia najwyższych standardów, jak również pozwala utrzymać bezawaryjną pracę urządzeń. 

Rozwiązania w zakresie klimatyzacji

Systemy klimatyzacji oparte są na urządzeniach jednego z większych producentów światowych systemów chłodzenia firmy Daikin. Agregaty systemów VRV oparte są innowacyjnej technologii zmiennej temperatury czynnika chłodniczego, który automatycznie dostosowuje temperaturę czynnika chłodniczego do obciążenia cieplnego budynku. 

System klimatyzacji z odzyskiem ciepła oraz inteligentnym zarządzaniem energią

To jednak nie wszystko! System klimatyzacji zintegrowany został z układem odzysku ciepła. Dzięki czemu transportuje ciepło między strefami budynku, dokładnie w te miejsca, w które w danej chwili jest ono wymagane. Cały system klimatyzacji oparty będzie również na inteligentnym systemie zarządzania energią eklektyczną, co pozwala na pełne monitorowanie wszystkich podzespołów klimatyzacji. Wybrane rozwiązania gwarantują ekonomiczną optymalizację zużycia. 

Realizacja w liczbach

Całość obiektu liczy 5500 m2. Zespół Carline zamontuje ponad 60 agregatów chłodniczych, a także ponad 200 jednostek wewnętrznych różnego typu począwszy od klimatyzatorów kanałowych, klimatyzatorów kasetonowych, podsufitowych, aż po urządzenia naścienne.

Komfort, wygoda, a także oszczędność i ekonomiczne zużycie z dbałością o środowisko. Czy można chcieć więcej? 😉 

Nad całością inwestycji czuwa nasza inżynier Kinga Popek.

Nasze inne instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 500 200 710 oraz 12 266 68 88
lub online: carline@carline.com.pl

 

Zapraszamy również na nasz Facebook, Instagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!