Kategoria: Porady dla biznesu, Porady dla domu, Serwis0

Każdy użytkownik klimatyzatora powinien  pamiętać, że w celu zapewnienia właściwych warunków eksploatacji klimatyzacji i wentylacji, a także maksymalnej skuteczności systemów działania konieczne jest dokonywanie okresowych przeglądów eksploatacyjnych i konserwacji.

Nieczyszczona i niekonserwowana staje się siedliskiem wszelkiej maści bakterii, wirusów, grzybów, pleśni oraz wielu drobnoustrojów  co może doprowadzić do poważnych chorób.

Przewody klimatyzacyjne to wymarzone środowisko np.  dla bakterii Legionella. To właśnie za jej pomocą bakterie te mogą się bez problemu rozwijać, a następnie przemieszczać, atakując jednocześnie większą liczbę osób. Klimatyzacja, która instalowana jest w większości miejsc pracy nawet w blokach mieszkalnych, stanowi duże zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Zdj. Prezentuje bakterie w bakterie w powiększeniu labolatorium

Coś wiecęj na temat Legionelli:  https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_legionist%C3%B3w

Inne bakterie które w nie serwisowanej klimatyzacji się mogą znajdować to:

Legionella pneumophila, Gronkowiec złocisty (Staphylococcus Ureus), Pałeczka ropy błękitnej (Pseudomonas Aeruginosa), Pałeczka okrężnicy (Escherichia Coli) oraz Paciorkowiec kałowy (Enterococcus Hirae).

Często pojawiają się także grzyby: Kropidlak czarny (Aspergillus Niger) oraz Candida Albicans. Odnotowano już w Polsce śmiertelne przypadki zakażenia tymi bakteriami!!!

Co zatem zrobić, aby ryzyko wywołania choroby było mniejsze?

Na to jedynym lekarstwem jest tylko okresowe czyszczenie tego typu instalacji wentylacji i klimatyzacji autoryzowanych serwisantów. Oprócz tego, konieczna jest ich częsta dezynfekcja, na przykład przy pomocy ozonu, który nie zostawia przykrego zapachu i jest bezpieczny dla człowieka. Tylko dzięki temu można mieć pewność, że bakteria Legionella zostanie zniszczona i tym samym, iż osoby przebywające w klimatyzowanym pomieszczeniu są bezpieczne.

Koniecznie skontaktuj się z serwisem firmy Carline posiadającym ku temu odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje.

Firma Carline od 1994 roku wykonuje przeglądy i serwisy klimatyzacji jak i wentylacji. Posiadamy odpowiednie uprawnienia oraz atesty do prowadzenia prac serwisowych. Po każdym serwisie przedstawiamy odpowiednie dokumenty, świadczące o wykonaniu prawidłowo wykonanego serwisu. Taki dokument często potrzebny jest dla sanepidu lub choćby dla przedstawienie dla przyszłego najemcy lokalu/mieszkania, żeby czuł się komfortowo.

WordPress Themes