Kategoria: Porady dla domu0

W pomieszczeniu gdzie chcemy zamontować wybieramy najbardziej dogodne dla użytkownika miejsce montażu jednostki wewnętrznej. Należy tak zamontować aby strumień powietrza nie był skierowany w na miejsca gdzie spędzamy najwięcej czasu w pokoju (sofy, kanapy, biurka, itp) aczkolwiek każdy z oferowanych przez nas klimatyzatorów posiada możliwość płynnej regulacji kierunku nawiewu góra-dół, lewo-prawo.
Na zewnątrz budynku w zależności od warunków mocuje się do ściany specjalny wspornik na którym będzie stała jednostka zewnętrzna klimatyzatora, jednostka zewnętrzna może być też postawiona na balkonie, dachu.
Jednostka zewnętrzna i wewnętrzna łączona jest rurkami miedzianymi, aby to zrobić w ścianie zewnętrznej wiercony jest otwór o średnicy ok.7 cm który na koniec montażu jest oczywiście uszczelniany z obydwu stron.
Z tak zmontowanego układu klimatyzacji następnie odsysane jest powietrze pompą próżniową, sprawdzana jest szczelność połączeń i już można uruchomić klimatyzator.
Cała operacja trwa od 4 do 10 godzin, w zależności od stopnia komplikacji i odległości pomiędzy obydwiema częściami klimatyzatora.

WordPress Themes