Kategoria: Aktualności0

Firma Carline zakończyła prace związane z instalacją wentylacji mechanicznej, klimatyzacji i ogrzewania w obiekcie INX Design Hotel zlokalizowanym przy ul. Starowiślnej w Krakowie.

 

Kategoria zrealizowanego hotelu to 4 gwiazdki. W hotelu znajduje się ponad 120 w nowocześnie urządzonych, w pełni klimatyzowanych pokoi z łazienkami, 4  ekskluzywne apartamenty z tarasami zlokalizowane na poddaszu, sale konferencyjne, restaurację, lobby bar i Spa.

W obiekcie firma Carline zrealizowała instalacje wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła o łącznej wydajności powietrza blisko 30 000 m3/h. Całość powietrza nawiewanego podlega obróbce termicznej oraz jakościowej a więc jest filtrowane oraz podgrzewane lub schładzane do zadanej temperatury powietrza nawiewanego. Na obiekt dostarczone zostały centrale wentylacyjne polskiej firmy Bartosz.

Instalacja klimatyzacji została wykonana na bazie agregatów wody lodowej firmy Hiref  o łącznej mocy ponad 350 kW ze zdalnymi skraplaczami zlokalizowanymi na poddaszu budynku. Za dostarczenie chłodu do pomieszczeń odpowiadają klimakonwektory wentylatorowe 4-rurowe firmy Daikin.

Żródłem ciepła budynku jest kotłownia gazowa oparta na kaskadzie 4 kotłów kondensacyjnych firmy Broetje o łącznej mocy blisko 500 kW. Odbiornikami ciepła w obiekcie są m. in. klimakonwektory, grzejniki płytowe i kanałowe, systemy ogrzewania podłogowego, nagrzewnice powietrza w centralach wentylacyjnych oraz kurtyny powietrza.

Wszystkie urządzenia systemu HVAC w obiekcie zostały podłączone do wspólnego systemu zarządzania budynkiem BMS. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań umożliwiających monitorowanie i sterowanie pracą systemów przy użyciu inteligentnego systemu budynkowego, można maksymalnie wykorzystać efektywność zastosowanych urządzeń przy możliwie jak najniższych kosztach eksploatacyjnych.

WordPress Themes